X
 07.04.2016 Култура

Најевтините дестинации за одмор во светот

Веб страната „Hoppa“ неодамна објави рангирање на најевтините и најскапите дестинации за одмор во светот.

 

одмор


За да го пронајде најевтиното место, „Hoppa“ го пресмета просечниот трошок по личност за дневно патување на секоја дестинација, додавајќи шест типични патни трошоци вклучувајќи 3 километри такси патување, вечерен престој во хотел по личност и оброк.

Просечниот износ кој патникот би го потрошил ако се напие пиво, кафе и шише вино исто така беа вметнати во трошоците.

Според нивните проценки, ова се најевтините дестинации во светот - линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура