X
 02.03.2016 Образование

Научете го детето да црта со помош на букви и броеви

Броевите или буквите како основа за цртање претставуваат интересен и забавен начин за децата да научат да цртаат. Покрај тоа што децата на овој начин бескрајно ќе уживаат цртајќи, тие и ќе се здобијат со првите знаења за броевите и буквите.

 

1


Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование