X
 09.03.2016 Култура

Нова најава за шестата сезона на Game of thrones


Оваа сезона од серијата се чека многу нетрпеливо од страна на фановите. За тоа зборува податокот колку пати е погледнато видеото за неполни 12 часа.

Шестата сезона е првата која излегува пред книгата од Џорџ Мартин, а истата започнува со прикажување на 24 април.

Game of Thrones Season 6: Trailer (RED BAND)

The #GoTSeason6 trailer is here. 4.24.16(WARNING: MATURE CONTENT)Music: “Wicked Game” performed by James Vincent McMorrow

Posted by Game of Thrones on Tuesday, March 8, 2016


Подготвил: Драгана Петрушевска
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура