X
 16.03.2016 Забава

Што се крие позади маските на фиктивните ликови?


Алекс Солис е уметник од Чикаго кој има поинаква перцепција на познатите фиктивни ликови. Во неговата серија од илустрации наречена „Icons unmasked“, тој спојува очигледно и неочигледно слични ликови од популарната култура. Сите погледнете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава