X
 30.01.2015 Уметност

Неверојатни постапокалитични илустрации

Уметникот Јури Шведоф од создава вознемирувачки и прекрасни постапокалиптични илустрации со познати елементи, a неговите алтернативни филмски постери се исто толку воодушевувачки.

 

ilustracii

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност