X
 05.05.2015 Живот

Како изгледа вистинската љубов?

Сите сме навикнати на грандиозни приказни за љубовта од филмовите и книгите - трчање низ преполн аеродром, испраќање љубовни писма секој ден 10 години со ред...

 

1


Меѓутоа, корејскиот уметник „Puung“ со цел да ја промени сета таа фиктивна замисла за љубовта создава неверојатни илустрации кои ја покажуваат едноставноста на љубовта.

„Љубовта е нешто со кое секој човек може да се поврзи. И љубовта доаѓа на начини на кои лесно можеме да ја потцениме во нашиот секојдневен живот. Се обидувам да го пронајдам значењето на љубовта во нашите секојдневни животи и да ја направам уметничко дело“, вели таа.

Со овие прекрасни илустрации, таа не` потсетува дека кога станува збор за љубовта, важни се малите нешта - линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот