X
 07.08.2018 Култура

Провокативни и искрени илустрации за нашите животи

Многу уметници начнуваат тешки теми преку своите дела, давајќи им на гледачите можност да размислуваат и да гледаат на проблемите од различни агли.

Стефан Шмиц е концептуален илустратор од Цирих, Швајцарија. Тој користи бои, форми и оптички илузии за да раскаже комплексни приказни во единствени слики. Повеќето од неговите слики предизвикуваат надреално чувство, покажувајќи што може да се крие зад реалноста.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура