X
 10.07.2016 Култура

Како изгледаат во живо ликовите од "Game of thrones"?

Многу работи поврзани со „Game of thrones“ воодушевуваат: самиот заплет, приказните, визуелните ефекти, костумите и шминката - посебно овие два последни елементи од серијата. Погледнете како изгледаат во вистинскиот живот ѕвездите од оваа серија.

 

трон

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура