X
 19.03.2016 Образование

Изгледот на училниците во земјите низ светот

Секоја училница во земјите низ светот е уникатна, а овој проект од фотографите на „Reuters“ ни даваат можност да ѕирнеме во 27 различни образовни средини низ светот.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование