X
 07.04.2016 Култура

Најчудните филмови некогаш снимени

На Академијата за ликовни уметности во Пенсилванија ќе се одржи „Преродбата на Линч“. Тука Дејвид Линч студирал сликарство пред да започне да се занимава со правење на филмови.

 

филм


Токму во ова училиште Линч создал неколку кратки филмови. Во чест на Линч и неговиот нереален универзум, ви ги нудиме најчудните филмови некогаш снимени. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура