X
 22.01.2015 Култура

Гратче на Аљаска чиишто жители живеат само во една зграда

Ветер, дожд и снег: добредојдовте во Витиер, Аљаска. Овој град е толку изолиран што само достапен е преку тунел кој се затвора во 22.30 часот. Целото негово население живее во една голема зграда.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура