X
 29.04.2016 Култура

Научно-фантастични хероини кои влијаеле и на модата


Некои модни дизајнери фантазираат за патување назад во минатото, додека други сакаат да ѕирнат во иднината. Пако Рабан е еден од дизајнерите кои го донеле научно-фантастичниот свет на модната писта. А, овој тренд не застанува таму, дознаваме од „Vogue“.

Што се случува кога научната фантазија ќе се сретне со модата? Погледнете во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура