X
 04.05.2016 Живот

Објавени се резултатите за американската зелена картаСекоја година во периодот од октомври до ноември милиони луѓе низ целиот свет се пријавуват на најголемата „лотарија“ за зелена карта. Вчера беа објавени резултатите од лотаријата...

Проверете дали сте добитник на зелена карта на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот