X
 20.05.2016 Образование

Најдобрите земји во светот за високо образование

Изминативе денови „QS Quacquarelli Symonds“ направи ранг листа со која го оценува квалитетот и пристапноста на високото образование во земјите низ светот.

 

zdemji


Во рангирањето учествуваа 50 земји од 6 континенти беа, а истражувачите оценуваа според пристапот, силата на системот и најдобрите институции на земјата со цел да ја направи листата. Ова се најдобрите земји за високо образование.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование