X
 27.05.2016 Култура

Најстарите фотографии направени од познатите метрополи


Кратко по измислувањето на фотографијата во 1839 година, фотографите добиле желба да ги покажат своите градови во најубаво светло. Панорамите на почетокот биле направени со спојување на единечни фотографии. Во галеријата пронајдете колекција од 20 неверојатни стари панорамски фотографии од познати градови низ светот направени од 1850-те до раните 1920-ти.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура