X
 28.07.2016 Култура

Мапи кои ја објаснуваат Европа после Брегзитот

Иако за многу луѓе е чудно и неочекувано, Брегзитот се случи и време е Британците да се соочат со последиците од него. Во продолжение е краток водич за гласањето и непосредните последици од него.

 

мапи

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура