X
 16.08.2016 Образование

Школарината на најпрестижните универзитети во светот

Високото образование во странство отсекогаш било високо признат стандард, а студентите од секаде низ светот сонуваат да студираат на некои од најпрестижните универзитети.  Кои се моменталните трошоци за студирање на некои од овие универзитети можете да откриете во продолжение.

 

факултет

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование