X
 16.11.2016 Забава

Архитекти кои им пркосат на правилата

Да се биде архитект е доста важна работа. Не постои место за грешки, а било каква грешка која ќе ја направат е нешто што ќе го види цел свет и тоа долго време.

 

1


Меѓутоа како што можете да видите од фотографиите, некои архитекти се одлучни да остават трага во светот вака или онака. И покрај тоа што ја зафркнале работата, ќе бидат запомнети по нешто.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава