X
 30.07.2017 Забава

Дневна загатка: Откријте колку поени има фудбалскиот тим

fudbal

На еден фудбалски натпревар се натпреварувале 5 тима.

Секој тим играл со друг по еднаш, со 2 поени за победа, 1 поен нерешено и 0 поени изгубен натпревар.

Ова се конечните поени после натпреварите:

Вардар 6
Шкендија 5
Пелистер 4
Победа 2

Тиквеш ==?==

Со колку поени ја завршил сезоната Тиквеш?
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава