X
 06.12.2016 Живот

90% од луѓето даваат погрешен резултат. Дали знаете кој е точниот?

Дали ви изгледа збунувачка, или премногу едностaвна задача? Што е причината што досега повеќе од 90% од одговорите се погрешни. Помогнете ни да го најдеме точното решение.Извор: http://www.e-matematika.mk/

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот