X
 20.02.2017 Култура

Актери кои заслужиле, но не добиле Оскар

Сите знаеме дека Оскарите имаат свои недостатоци. Понекогаш филмовите заслужуваат но не добиваат Оскар повеќе од другите, или некогаш тие едноставно не даваат доволно возбуда, а сепак добиваат Оскар, а истото важи и за актерите кои добиле/не добиле Оскар, а не заслужиле/заслужиле.

оскар

Листата на навистина добри актери, режисери и кинематографери кои не добиле Оскар, е прилично долга. Ова се некои од најголемите холивудски ѕвезди без статуетка во нивните раце.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура