X
 03.03.2017 Забава

Згодниот Џастин Трудо!

Повеќето жени би се согласиле дека премиерот на Канада, Џастин Трудо во секоја смисла е одличен. Не само што е голем поддржувач на женскиот марш, туку тој и лично ги поздрави сириските бегалци на аеродром, маршираше на парадата на гордоста во Торонто, се бори за намалување на детската сиромаштија и секако е многу згоден! И отсекогаш бил.

trudo

Неодамна на интернет се појавија фотографии од неговата младост. Веруваме дека ниту една жена нема да остане рамнодушна.

џастин

1

џастин
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава