X
 11.04.2017 Култура

Како познатите филмски локации изгледаат во реалноста

Можеби мислите дека многу фиктивни локации се специјално направени за филмовите, и ако е така грешите.

зима
Фото извор: Cracked.com

Додека во реалноста нема вселенски станици за уништување на планети, има многу филмски локации кои може да би посетите уште веднаш.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура