X
 18.01.2016 Култура

Моменти од Pixar филмовите кои емоционално не` уништија

Голема е веројатноста додека сте ги гледале цртаните на Pixar да сте се расплакале како мало дете. Всушност, не онакво нежно плачење без никој да ве забележи, ами буквално липање.

 

piksar


Брилијантните умови во Pixar секогаш пронаоѓаат нови начини како да ги натераат возрасните да плачат со лесни детски филмови. Ова се некои од најтешките и најтажните сцени кои емоционално не` уништија.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура