X
 16.04.2017 Забава

Интересни криминални загатки за детективите во вас

Кога гледаме детективски филмови, веројатно го откриваме името на криминалецот уште пред самите детективи да го сторат тоа, велејќи: „Лесно е, веднаш ќе погодам!“.

detektiv
Фото: Brightside


Затоа, во продолжение ви нудиме неколку интересни детективски загатки со кои можете да ја тестирате вашата логика и да видите колку би биле добри како детективи.

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава