X
 18.04.2017 Технологија

Каде можете да ја гледате Ф8 конференцијата на Фејсбук?

Денес и утре Фејсбук ќе биде домаќин на годишната Ф8 конференција за девелопери во Сан Хосе.

фб
Фото: Фејсбук

Компанијата треба да ги претстави нејзините нови производи, експерименти и технологија на виртуелната реалност, како и платформата за „Месинџер“, алатки за отворени извори, извори за издавачи и многу други нешта.

Koнференцијата започнува во 19.00 часот. Следете ги овие чекори за да можете да ја гледате конференцијата во живо.

1. Одете на fbf8.com/watch
2. Логирајте се со вашиот Фејсбук профил или меил адреса за да добиете пристап до стримингот во живо.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија