X
 08.05.2017 Образование

Отворен ден на УКЛО - во потрага по нови студенти

uklo

Факултетите при УКЛО, тргнуваат во потрага по нови студенти. Со своите штандови и со информации за студиските програми кои ги нудат, на 12.05.2017 година со почеток во 12 часот, на плоштадот Магнолија, факултетите ќе започнат да „ловат“ студенти.

Сите заинтересирани идни студенти ќе можат подобро да се информираат за факултетските единици на УКЛО токму на овој настан.

Ве очекуваме!

uklo
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование