X
 24.05.2017 Култура

Пристигна новиот трејлер за „Game of thrones“

Уште неколку месеци нè делат од новата сезона на „Game of thrones“. После неколку месеци исполнети со шпекулации и тизери, „НВО“ конечно објави цел трејлер кој прикажува што ќе нè чека во новата сезона.

serija
Фото: Screenshot/YouTube

Накратко: Кралицата Серсеј собира сили за борба, Џон Сноу се подготвува за војна на Северот, и Денерис и нејзините змејови конечно се враќаат во Вестерос, близу до Железниот трон.

Серијата треба да започне со емитување на 7-та сезона на 16 јули.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура