X
 05.06.2017 Култура

Најважните историски лекции прикажани на забавен начин

Човечката историја е полна со ужасни борби за власт, сурови егзекуции, геноциди, глад, болести и слични несреќи. Твитер профилот „MemesOnHistory“ нуди одлични „мемиња“ кои фрлаат светлина на историјата на човештвото. Најдобриот дел е тоа што сите овие можа да се искористат во учебниците по историја.

лекции
Фото: Screenshot/Twitter

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура