X
 13.06.2017 Култура

Најголемиот водопад што некогаш постоел во светот

Водопадот бил двапати повисок и трипати поширок од Водопадите на Нијагара со што бил најголемиот водопад во историјата на светот.

водопад
Фото: Zack Frank

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура