X
 30.08.2017 Технологија

Погледнете ги промените што ги воведе „Jутјуб“

јутуб

„Јутјуб“ подготви неколку промени и ги објави вчера. Од дизајн до функции, и десктоп-верзијата и мобилната апликација добија значителни ажурирања. Ова се некои од новостите.

Новото лого кое го става акцентот на копчето за „Play“.

logo

Нов изглед за десктоп-компјутерите. Помалку црвено, повеќе бел простор и повеќе простор за видео-сликичките.

6

Десктоп-верзијата на „Јутјуб“ се промени доста во изминативе 12 години.

5

И мобилната апликација доби промени - повеќе бел простор и без црвен банер најгоре.

3

Конечно, мобилната апликација добива адаптивен плеер што може да прикаже вертикално видео без тие црни делови од страната. За жал, не сите корисници ќе ја имаат оваа опција.

2
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија