X
 21.10.2017 Уметност

Градби што ги поместуваат границите на класичната архитектура

Благодарение на креативните умови на архитектите како Захе Хадид и Френк Гери, светот на архитектурата е побогат со импресивни градби што им пркосат на гравитацијата и воодушевуваат на прв поглед. Во продолжение ви претставуваме 12 градби што ги поместуваат границите на класичната архитектура.

1

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност