X
 29.10.2017 Култура

Ристановски најдобар на фестивал во Србија

Актерот Никола Ристановски е прогласен за најдобар актер на фестивалот "Вршачка театарска есен", за насловната улога во претставата "Иванов".

Nikola Ristanoski

Оваа претстава беше вистински лауереат на српскиот фестивал, освојувајќи четири награди, а била прогласена и за најдобра претстава според публиката. Ристановски ја толкува главната улога во претставата во режија на Тања Мандиќ, а продукција на Народно позориште од Белград. Фестивалот "Вршачка театарска есен" е посветен на класичната драматургија.
Подготвил: Сребра Ѓорѓијевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура