X
 11.01.2018 Култура

Прекрасно видео: Кога ќе замрзне океанот...


Замрзнат океан
(Фото: Reuters)


Последниве денови САД се под влијание на влажен и студен бран, а колку ниско се спуштија температурите најдобро доловува снимката што со дрон ја направи Рајан Канти.

Тој со дрон ја снимал плажата Олд Силвер бич во сојузната држава Масачусетс, а снимката што го покажува заледениот крајбрежен дел од океанот ја поставил на „Јутјуб“. Снимката досега е прегледана повеќе од 500.000 пати:


Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура