X
 18.03.2021 Култура

Најочекуваните комедии за 2021 година

Бидејќи 2020 беше прилично стресна година, на сите ни е потребна малку смеа. Изминатиот период имаше одложување на многу филмови, но исто така ни даде нови, свежи приказни.

Без оглед на вашите желби, листата подолу нуди буквално сè, од шик-интерконтинентални вдовици до Мелиса Мекарти во суперкостим како урнебесен змеј. Некои од нив прво ќе имаат премиера во кината, а некои директно на стриминг-сервисите.

1. „Raya and the Last Dragon“2. „Blithe Spirit“3. „To All The Boys: Always and Forever“4. „The Map of Tiny Perfect Things“5. „Barb and Star Go to Vista Del Mar“6. „Willy's Wonderland“7. „Locked Down“8. „I Care a Lot“9. „French Exit“10. „Thunder Force“11. „Happily“12. „Ghostbusters: Afterlife“13. „Cruella“14. „The French Dispatch“15. „Zola“Извор: Marieclaire.com
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура