X
 18.05.2018 Култура

Чудна архитектура: Најуникатните згради во светот

Ова се некои од „најчудните“ архитектури во градовите низ светот.

zgradi

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура