X
 19.11.2018 Образование

„Бесплатното“ образование во Македонија - родители на основци купиле училишна табла од 8.000 денари

Родителите нè известија дека не им било наложено да го направат тоа, но суптилно им било кажано дека ако сакаат, може да помогнат и да ја купат бидејќи училиштето во моментот не може да ја набави, па ќе треба да почекаат до следната учебна година.

Прочитајте го продолжението на Деца.мк, на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование