X
 19.12.2018 Забава

Се продава станот во кој живеела Кејт Мидлтон пред да се омажи за Вилијам

Станот во Лондон во кој живееле Кејт и Пипа Мидлтон се појави на пазарот на недвижности со цена од околу 1,9 милион фунти.Станот е сместен во квартот Челси, во близина на централен Лондон, каде што живеат ѕвезди како Хју Грант, Роман Абрамович итн.

Фамилијата Мидлтон го купила станот со три спални и две бањи за своите ќерки во 2002 година по цена од 780.000 фунти. Станот е на три ката, со дневна соба и трпезарија во еден комбиниран простор, мала кујна и две спални соби со посебни бањи.

Веројатно ќе си помислите дека ова и не е типичен стан во кој две 20-годишни девојки би го минале најлудиот период од својот живот.Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава