X
 21.01.2019 Образование

Основците се гении или наставниците се дарежливи?

Учениците од основните училишта во Скопје или ептен се фатиле за книга или, пак, наставниците биле попустливи во оценувањето. Ова може да се заклучи ако се спореди листата со средните оценки на крајот од минатата и предминатата учебна година. Речиси и да нема училиште или општина во Скопје што драстично не ја поправила средната оценка на крајот на годината.

Прочитајте повеќе на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование