X
 22.07.2020 Живот

Детските игралишта преполни. Децата не можат да се стават под протокол, а возрасните?

Забавата е пуштена на најсилно. А тие, деца како деца, сакаат да играат, заборавајќи на опасноста од коронавирусот за која со месеци наназад зборуваат сите и чии последици ни се секојдневие. Колку е безбедно да се игра во детските паркови?

Прочитајте повеќе на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот