X
 24.08.2018 Образование

Дали сте попаметни од 16-годишен британски ученик?

Завчера 16-годишните ученици ги добија резултатите од нивните GCSE тестови. Станува збор за Генерален сертификат за средно образование, тест во кој се вклучени неколку предмети и се полага во Англија, Велс и во Северна Ирска.

Тестовите се прилично тешки, па ако стигнете до одредена возраст, голема е веројатноста да сте заборавиле многу работи што сте ги научиле во текот на средношколските денови.

За да проверите, обидете се да ги решите овие прашања.

 
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование