X
 27.02.2020 Живот

Книжарница со ѕидови направени од книги

Книжарницата „Сендмен букс“ во Флорида добивала многу книги што биле „на крајот од животот“. Стари книги за инвестиции пред финансиската криза, искинати книги или книги во кои недостигаат страници. Затоа, сопственикот на книжарницата одлучил да биде креативен и да ги претвори во нешто забавно.

2

3

5

6

Два ѕида од книжарницата целосно ги направил од книги.

7

8

9

Извор: Bored Panda
Фото: Sandmanbooks/ Facebook
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот