X
 27.04.2015 Култура

Објаснета најголемата воена победа на Цезар

Се смета дека Цезар бил еден од најдобрите генерали во историјата на човештвото. Доколку историјата не ви е омилена тема, видеото ќе ве премисли затоа што ја објснува генијалноста позади најголемата воена победа на Цезар: Битката кај Алезија.

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура