X
 02.04.2015 Култура

Доказ дека и животните од дивината се прекрасни родители

Сликите ја пренесуваат љубовта на дивите животни кон своите малечки - тоа е онаа иста љубов со која ние луѓето можеме да се поистоветуваме.

 

semejstvo

 

Сите го сакаме најдоброто за нашето бебе и тоа е нешто во кое не се разликуваме кога станува збор за родителството во дивината. Лесно е да се гледа дури и животинското царство како има длабока љубов кон своето семејство. Животните се суштества како нас, со различно ниво на свест и различен „животен стил“, но сепак во оваа точка се потполно исти. Фотографиите се жив доказ за тоа.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура