X
 27.04.2019 Образование

Неверојатни наставници со извонредни вештини

Како еден модерен наставник може да го задржи вниманието на публиката ако неговите ученици постојано ги користат своите телефони на часовите и не сакаат да учат? Се чини дека наставниците треба да откријат како да ги воодушеват, изненадат и инспирираат учениците со сите можни средства, вклучувајќи ги и извонредните уметнички вештини, ризични експерименти, пријателски став и поддршка.

Овие наставници докажуваат дека поседуваат извонредни вештини и способности.


ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование