X
 27.04.2020 Култура

Најголемите градови во светот во минатото, сегашноста и иднината

Архитектурата ја покажува историјата на градовите. Преку изгледот на зградите може да научиме за минатото. Но, како може да претпоставиме како би изгледале во иднина?

Група уметници заедно со „Неомам студиос Лондон“ замислиле како би изгледале најголемите градови во иднината, а ги претставиле и во минатото и во сегашноста.

ЊујоркБангкокДубаиПаризРио де ЖанеироЛондонИзвор: arch2o.com 
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура