X
 25.07.2015 Култура

Ексклузивен поглед во Бакингемската палата во Лондон


Секоја година пред Бакингемската палата поминуваат милиони туристи. Многу прават фотографии, некои се надеваат дека ќе ја видат кралицата, а некои се прашуваат што има зад тие црно-златни порти.

Секоја година, во период од два месеци, дел од палатата е отворен за јавноста, а оваа година посетителите ќе имаат можност за влезат во собите преку главниот влез, исто како најголемите гости на кралицата Елизабета Втора.

Пред отворањето на летната сезона на посети, фотографите добија шанса да влезат во палатата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура