X
 27.10.2018 Живот

Контрастот помеѓу двата света во кои моментално живееме

Угур живее во Турција, место кое моментално се наоѓа до најопасните региони во модерниот свет. Контрастот помеѓу овие територии рефлектира два различни света што може да се види низ неговите фотографии.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот