X
 28.06.2019 Живот

Шетање во бикини во овој град чини 250 евра

Одморот во бикини во историското јадро на Венеција се покажал како многу скап за една 23-годишна Канаѓанка, која ќе мора да плати казна од 250 евра.

Канаѓанката била фатена во костим за капење во паркот Пападополи, не знаејќи за градските правила кои забрануваат движење во несоодветна облека во историското јадро на Венеција.

Неодамна и двајца британски туристи одлучиле да ги соблечат маиците и така да возат велосипед низ средиштето на Венеција. За таквото однесување платиле казна од 250 евра по лице.
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот