X
 28.08.2018 Технологија

Како да го спречите брзото трошење на батеријата на вашиот лаптоп?

Иако се подобри минатата година, „Гугл Хром“ сѐ уште е озлогласен поради тоа што ја троши батеријата на преносните компјутери. Но и тоа може да се спречи.

Можете да зачувате дел од вашата батерија преку исклучување на апликациите кои работат во позадина кога „Хромот“ е исклучен.

Погледнете го видеото за да научите како да го правите тоа.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија